Muzika će, možda, spasiti Zemlju

by | jul 7, 2007 | Priča dana | 2 comments

\"Širom svijeta će danas istovremeno biti održano devet Live Earth koncerata, kojima se želi skrenuti pažnja na problem klimatskih promjena.

Na koncertima će svirati više od 100 bendova, a očekuje se da će nastupe pratiti više od dvije milijarde ljudi.

Koncerti će biti u SAD, Velikoj Britaniji, Kini, Australiji, Južnoj Africi, Japanu, Njemačkoj i Brazilu. Koncert će biti održan i u Brazilu, uprkos zabrani suda.

Cilj Live Earth je da se postavi "zeleni primjer" za sve druge muzičke događaje, primjenjivanjem ekološki prihvatljivih mjera po pitanju osvjetljenja, struje i prevoza opreme i muzičara.

Glasnogovornik Live Earth Al Gore, bivši američki potpredsjednik, koji se posvetio borbi protiv klimatskih promjena, rekao je da su koncerti samo početak trogodišnje kampanje čiji je cilj povećati svijest svjetske javnosti o opasnostima od klimatskih promjena, posebno od globalnog zagrijavanja.

2 0 komentara

  1. Teoreticar

    Muzika, vriska i nekakva kuknjava ne moze spasiti zemlju na kojoj zive ljudska bica oko 40 000-50 000 godina. Kako je civilizacija “napredovala” tako smo sve vise upropascavali nasu zajednicku kucu ZEMLJU. Ova muzika koju ce da prezentiraju pred hiljadama i hiljadama gledalaca, vise ce proizvesti CO2 nego 100 000 auta.

    Zemlja je mnogo bolestna. Tog bolesnika ne mozemo izlijeciti, niti njegove ‘rane’ zalijeciti, mozemo mu samo produziti muke za kratko vrijeme. Kada umre nas BOLESNIK-ZEMLJA, i mi cemo umrijeti sa njom. To ce biti kraj svijeta, onoga sto mi poznajemo, i pocetak nekog drugog svijeta kojega mi necemo upoznati.

  2. Starac

    Ovo je tek pocetak jednog velikog projekta tako vaznog za sve nas i buduce generacije.
    Najveci koncert pracen i posjecen od najveceg broja ljudi u istoriji covjecanstva, to je dovoljan dokaz o vaznosti ovog dogadjaja.

Submit a Comment