Neredi koji u Velikoj Britaniji traju od vikenda sinoć su nastavljeni u nekoliko gradova, kao što su Mančester, Salford i Liverpul, dok je u Londonu noć protekla relativno mirno, a od jutros traje raščišćavanje ulica, prenosi Tanjug vijesti inostranih medija.
Policija je širom zemlje uhapsila više od 1.100 ljudi od početka nereda, među kojima je i dječak od 11 godina, a za više od 100 osumnjičenih podignute su i optužnice.
U Mančesteru je sinoć na stotine mladih ljudi, a među njima je bilo onih koji su izgledali kao da nemaju više od 10 godina, divljalo kroz centar, bacajući flaše i kamenice na policiju i uništavajući prodavnice.
U Salfordu su izgrednici bacali cigle na policiju i palili zgrade, a napadnut je i kamermam BBC-ija. U liverpulskom distriktu Tokstetu napadnuta su vatrogasna vozila, saopštila je policija.
Policija je u Mančesteru i Salfordu uhapsila 47 osoba, a 37 u Tokstetu.
U London su juče pristigle dodatne policijske snage, tako da se broj sa 6.000, koliko ih je bilo u ponedjeljak, uvećao na 16.000, i te snage ostaće još najmanje naredna 24 sata prisutne.
Britanci su uplašeni zbog scena porazbijanih i opljačkanih prodavnica, prevrnutih i uništenih automobila, godinu dana uoči ljetnjih Olimpijskih igara, kojima je London domaćin.







0 Comments