Crnogorski diplomate sa pasošima SRJ

by | apr 10, 2007 | Priča dana | 8 comments

\"Ilustracija\"Svi ambasadori, otpravnici poslova, konzuli i drugo osoblje crnogorskih diplomatskih predstavništava svoje službene pasoše još dobijaju u Ministarstvu inostranih poslova (MIP) u Beogradu, objavila je podgorička Republika.

"To je realnost, jer Crna Gora još nije pristupila izradi kako ličnih dokumenata, tako i diplomatskih pasoša. MIP Crne Gore se zahtjevom obraća MIP Srbije za izdavanje pasoša za naše diplomatske predstavnike i oni se bez problema verifikuju. Ta procedura je precizirana Sporazumom o pružanju konzularnih usluga koji su, nakon proglašenja nezavisnosti Crne Gore, potpisale srpska i crnogorska vlada", kazao je za Republiku neimenovani izvor iz crnogorskog MIP.

Pasoši za crnogorske diplomate nose oznaku pretprošle države, Savezne Republike Jugoslavije, jer za prethodnu, Državnu zajednicu Srbija i Crna Gora, posebni pasoši nikada nijesu štampani, piše podgorički dnevnik.

8 0 komentara

  1. Negro Monte

    Crnogorski diplomate koriste pasose nepostojece drzave-SRJ. Oni koji su izdali te pasose umrle drzave, treba i njih i crnogorske diplomate krivicno goniti i kazniti po zakonu. Zamislite ovo, da ja KORISTIM PASOS UMRLE OSOBE, sta bi nasi zakonodavci uradili sa mojom malenkoscu? Kazu mi, da bih “Obrao Bostan, a zetva jos nije prispjela.”

  2. @ME.

    Crnogorski diplomate su za poslednjih 89 godina bili dobri predstavnici TUDJIH DRZAVA I TUDJIH INTERESA. Sada, kada treba biti DIPLOMATA SVOJE ZEMLJE, tesko se snalaze. Vec su angazovali bracu Srbe da nas predstavljaju u nekim drzavama. Poznato je nama iseljenicima dobro ta njihova ‘bratska’ pomoc. Mene ONI nece pomagati ‘niucemu’, poznajem ja dobro njih. Vi nastavite da idete do Beograda. Povedite Amfilohija da vam pomogne sve to srediti. On je expert za ‘probleme prokletih Dukljana’.

  3. Ceno

    Sta se cudite,cemu graja, jadu i bijedo mislis preko noci da se prebacis iz sistema prevare u realni svijet pa normalno ne ide. Ni ljudi ni diplomata ni drzave pa to se gaji i nastaje generacijama.Ocekivati od grupe najgorih prevaranata da to realizuje je ravno pokusaju Don Kihota da oburda vjetrenjace…
    Uzdravlje trosili sve sto ve snadje…

  4. Dragan, Ottawa

    Neki diplomate su cak uzeli srpsko drzavljanstvo da ne bi ostali bez posla po srpskim konzulatima. I ovdje u Ottawi imamo jednoga, koji je bio veliki Crnogorac i clan DPS-a (da ne pominjem imena).
    Nije patriotski, ali se donekle moze shvatit; nije lako odvest djecu odavde u onu bijedu.

  5. z

    za komentar uvrsten-a sa tudjim diplpmatskim pasosima, lako se to skloniti posle skoro sto godina ali kakvo resenje lako tolike godine niko ne progleda sad kad je stvar progledala ima problem kako se srba iz srbina rijesiti,danemora svoju pomoc uzimati cudno cudno uvrsten-a

Submit a Comment