Apel za zaštitu ličnosti gospodina Slobodana Pejovića

by | sep 15, 2009 | Analize&Mišljenja | 0 comments

Piše: Bošnjački savjet CG

MINISTRU UNUTRAŠNJIH DJELA I JAVNE UPRAVE GOSPODINU IVANU
BRAJOVIĆU
PREDSJEDNIKU CRNE GORE FILIPU VUJANOVIĆU
PREDSJEDNIKU VLADE CRNE GORE  MILU ĐUKANOVIĆU
DIREKTORU UPRAVE POLICIJE GOSPODINU VELJOVIĆU
INSTITUCIJAMA MEĐUNARODNE ZAJEDNICE U CRNOJ GORI
JAVNOSTI CRNE GORE

PREDMET: APEL ZA ZAŠTITU LIČNOSTI GOSPODINA SLOBODANA PEJOVIĆA 

Svjedoci smo još jednog vandalskog napada na gospodina Slobodana Pejovića, bivšeg inspektora CB Herceg Novi, glavnog svjedoka deportacije bosansko-hercegovačkih izbjeglica maja 19992. godine.

Bošnjački savjet je cijeneći hrabrost i odlučnost gospodina Pejovića i njegov doprinos u rasvjetljavanju ovog zločina  istog odlikovao marta 2009.  poveljom "Rifat Burdžović Tršo"cijeneći  da su kroz gospodina Pejovića  progovorili "čojstvo i junaštvo "crnogorskog naroda i onaj dio Crne Gore koji se ne miri sa zločinima.

Ovih dana se gospodinu Pejoviću prijeti smrću , jer je na tragu otkrivanja još nekih javnosti manje poznatih zločina počinjenih početkom 90-tih.

Bošnjački savjet kao najviša institucija Bošnjačkog naroda u Crnoj Gori  od nadležnih crnogorskih institucija traži :

–           da zaštite gospodina Pejovića i učine sve kako bi prestali napadi na imovinu i ličnost ovog časnog građanina Crne Gore

–           da prestanu šikaniranja i drugih svjedoka ovih nemilih događaja

–           Bošnjački savjet kao najviša institucija Bošnjačkog naroda u Crnoj Gori  posebno od onog dijela vlasti za koji se zna da nijesu direktni učesnici u zločinima (SDP i BS)  traži da na ovim primjerima pokažu da nijesu spremni da budu saučesnici u novim zločinima čiji je cilj  uništavanje pamćenja i svjedoka nedavnih nedjela.

Bošnjački savjet kao najviša institucija Bošnjačkog naroda u Crnoj Gori  traži od međunarodne zajednice da posebnu pozornost usredsrijedi na ove slučajeve i svojim autoritetom učini sve da se oni ne ponavljaju.

Bošnjački savjet kao najviša institucija Bošnjačkog naroda u Crnoj Gori  poziva sve organizacije Bošnjaka iz Crne Gore širom svijeta da se pridruže ovom apelu i pokažu odlučnost i jedinstvenost  u odbrani časti i integriteta dokazanih prijatelja ovoga naroda.             

BOŠNJAČKI SAVJET CRNE GORE  

Prof. dr Šerbo Rastoder,  
predsjednik

0 Comments

Submit a Comment