Predsjednički izbori

by | apr 7, 2013 | Novosti, Priča dana | 0 comments

U Crnoj Gori su jutros u sedam sati otvorena birališta kako bi glasači na šestim predsjedničkim izborima od uvođenja višestranačja, a drugim od obnove crnogorske nezavisnosti, birali između kandidata Demokratske partije socijalista Filipa Vujanovića i nezavisnog kandidata Miodraga Lekića.

U 21 crnogorskoj opštini otvoreno je  1.169 biračkih mjesta. Glasačko pravo ima 511.405 građana. Najviše birača je u Podgorici,  146.787, a najmanje u Šavniku, 1.786.

Predsjedničke izbore u Crnoj Gori nadgledaju predstavnici Parlamentarne skupštine Savjeta Evrope i ograničena posmatračka misija OEBS-ove Kancelarije za Demokratske institucije i ljudska prava, koji će izvještaje saopštiti dan nakon izbora. Prvi put, izbore u Crnoj Gori prati i ruska nevladina organziacija “Golos”, kao i bjeloruska “Belarus Voč”. Izbore prvi put neće pratiti crnogorske nevladine organzacije.

Kako je ranije saopšteno, izbori će koštati million i 200 hiljada eura.

Birališta se zatvaraju u 20 časova.

0 Comments

Submit a Comment