Vlasti SAD su juče pojačale pozive stanovnicima Floride da se evakuišu uoči dolaska ‘Miltona’, „izuzetno opasnog“ uragana za koje se očekuje da će pogoditi američko tlo od danas do četvrtka, a koji bi mogao biti „najgora oluja“ koja je pogodila poluostrvo.
Milton is now a CAT 5 160mph Major Hurricane. Unbelievable intensification these last several hours. Historic! https://t.co/1r3o8gJ81U pic.twitter.com/Qx6zb7gQmm
— Prince Nishat (@teasersixer) October 7, 2024
Prema pisanju Njujork tajmsa, u toku je jedna od najvećih, ako ne i najveća evakuacija u istoriji zemlje.
Čudovišni uragan, koji je u jednom trenutku malo oslabila, vratio se u kategoriju 5 juče popodne, sa vjetrovima od 265 kilometara na sat.
We flew over Hurricane Milton about 90 minutes ago. Here is the view out the Dragon Endeavour window. Expect lots of images from this window as this is where I’m sleeping while we wait to undock and return to Earth.
Timelapse coming in a separate post.
1/6400 sec, f8, ISO 500 pic.twitter.com/zkhJdTlag7
— Matthew Dominick (@dominickmatthew) October 8, 2024








0 Comments