Erdogan poziva na hitnu reformu Savjeta bezbjednosti UN

by | aug 14, 2024 | Novosti | 0 comments

Turski predsjednik Recep Tajip Erdogan je snažno podržao nedavne primjedbe generalnog sekretara Ujedinjenih nacija Antonija Gutereša o reformi Savjeta bezbjednosti UN, naglašavajući potrebu za pravednijim globalnim sistemom koji uključuje afričko predstavljanje, prenosi agencija Anadolija.

“Struktura Savjeta bezbjednosti UN, koja je daleko od ispunjavanja dužnosti osiguranja globalnog mira i sigurnosti, mora biti promijenjena iz temelja“, objavio je Erdogan na društvenoj mreži X kao reakciju na Guterešov post. “Afrički kontinent i sva naša afrička braća moraju dobiti priliku da doprinesu ovom pravednom sistemu. Kao odgovor na ova očekivanja, nastavićemo govoriti da je svijet veći od pet i ponašati se s razumijevanjem da je pravedniji svijet moguć”, napisao je Erdogan.

“Savjet bezbjednosti su osmislili pobjednici u Drugom svjetskom ratu. Svijet se promijenio. Svijet se promijenio, ali sastav Savjeta nije išao u korak s promjenama”, napisao je Gutereš.

 

0 Comments

Submit a Comment