UN: Čovječanstvu preostale dvije godine da spasi svijet od klimatske krize

by | apr 10, 2024 | Novosti | 0 comments

Šef Ujedinjenih nacija za klimu Sajmon Stil je izjavio danas da su čovječanstvu preostale dvije godine da spasi svijet tako što će napraviti dramatične promjene u emitovanju gasova koji izazivaju efekat staklene bašte.

“I dalje imamo šansu da padne emitovanje gasova koji izazivaju efekat staklene bašte novom generacijom nacionalnih planova za klimu”,  kazao je Stil i napomenuo da “svaka osoba na planeti ima dvije godine da spasi svijet”, prenosi Tanjug.

On je ocijenio da sve više ljudi širom svijeta želi borbu protiv klimatskih promjena jer “osjećaju njihov uticaj u svojim svakodnevnim životima i kućnim budžetima” i dodao da bi “smanjenje zagađenja fosilnim gorivom značilo bolje zdravlje i ogromnu uštedu za vlade i domaćinstva”.

Stručnjak za klimu sa Prinston univerziteta Majk Openhajmer je upozorio da su “dvije godine za spas svijeta u najboljem slučaju besmislena retorika, koja će vjerovatno biti ignorisana, a u najgorem slučaju, biće kontraproduktivna”.

0 Comments

Submit a Comment