Radnici nekadašnje fabrike obuće ”Košuta” na Cetinju će ponovo danas blokirati magistralni put Cetinje – Podgorica od 12 do 16 časova u mjestu Kruševo ždrijelo.
Tu informaciju potvrdio je za RTV Cetinje advokat bivših radnica/ka Petar Martinović.
“Očekujemo da će premijer Spajić i njegovi saradnici narednih dana razmotriti naše zahtjeve, te da će nas pozvati da konačno riješimo dugogodišnji problem i muku ovih radnika koji su pošteno zaradili svoje plate. Do tada ćemo biti istrajni i nećemo odustati! Još jednom se izvinjavamo građanima, jer smo primorani da ponovo blokiramo put. Nažalost, to je jedini način da predstavnici države shvate da se radnička prava moraju poštovati. Nadam se da će predstavnici Vlade pokazati empatiju, naročito prema ljudima koji imaju 60 i više godina”, rekao je Martinović u razgovoru za RTV Cetinje.
Radnici nekadašnje fakrike “Košuta” protestuju već mjesec dana, blokirajući svakog ponedjeljka put prema Podgorici.
Broj radnika koji traže da im se isplati devet zaostalih zarada je 693 sa ukupnim iznosom od 2.806.650€, dok 81adnik traži povezivanje radnog staža.
Fabrika “Košuta” otvorena je 1961. godine, a na vrhuncu je zapošljavala gotovo 1.600 ljudi.








0 Comments