Srpski nacionalni savjet u Crnoj Gori (SNS) je danas ponovio zahtjev za postavljanje table na zgradi Ustavnog suda Crne Gore na ćiriličnom pismu.
“Obraćamo Vam se sa ponovljenim zahtjevom da na ulazu zgrade, u kojoj se nalazi Ustavni sud Crne Gore, vratite tablu sa ćiriličnim natpisom koja je vandalski i protivzakonito uklonjena, čime je drastično povrijeđen Ustav i identitet relativno većinskog srpskog naroda u Crnoj Gori”, piše u otvorenom pismu predsjedniku Ustavnog suda CG Budimiru Šćepanovići.
SNS podsjeća Šćepanovića da na prvi zahtjev koji je upućen “u skladu sa preporukama Zaštitnika ljudskih prava i sloboda, zavedenim pod brojem 556/23 od 1. avgusta 2023. godine”, nije bilo reakcije.
“Kako naš raniji zahtjev i molbu nijeste uvažili, ukoliko u razumnom roku ne vratite uklonjenu tablu Ustavnog suda sa ćiriličnim pismom na ranije utvrđeno mjesto, bićemo prinuđeni da to sami uradimo”, poručeno je u pismu koje je potpisao dr Momčilo Vuksanović, predsjednik SNS u CG.








0 Comments