“Brzim i jasnim odgovorom doprinijeli bi smanjenju spekulacija.
Pozivam ih, kao član Odbora za bezbjednost, da to urade hitno i saopšte sve detalje.
https://twitter.com/raskokonjevic/status/1430123650271911937
Iz MUP CG je odgovoreno sljedeće:
“Povodom informacija i video snimka na kojem je helikopter MUP-a Crne Gore koji je lice, M.J., objavilo na društvenoj mreži Twitter, a na kome se vidi helikopter MUP-a Crne Gore, uz komentar da ‘vojno-policijske jedinice Kobre države Srbije koriste logistiku države Crne Gore …’, a koji su prenijeli pojedini mediji, obavještavamo sljedeće:
Dana 20.8.2021.godine, nakon redovnog kolegijuma u Direktoratu za zaštitu i spašavanje, usljed situacije sa požarima u Crnoj Gori, sagledavajući aktivne požare i zahtjeve za upotrebu vazduhoplova na mnogim lokacijama, odlučeno je da v.d. direktora Miodrag Bešović sa saradnicima izvrši uvid u trenutno stanje na aktivnim požarištima, i na osnovu toga se donese odluka o angažovanju vazduhoplova.
U skladu sa tim, helikopterom MUP-a Crne Gore je izvršen pomenuti zadatak.
Piloti su bili Igor Delević – kapetan, Dražen Vlahović – kopilot, avio-mehaničar Damir Rujović.
Helikopterom je izvršen obilazak sljedećih požarišta: na Radovču i Vukotici (opštine Podgorica i Danilovgrad), na deponiji Mislov Do i u Sredicama (opština Nikšić), u Katunskoj nahiji i na Njegušima (opština Cetinje).
Na Njegušima je v.d direktora Bešović sa saradnicima razgovarao sa predstavnicima Službe zaštite i spašavanja Cetinje i predstavnikom Nacionalnog parka Lovćen.
U helikopteru su, osim posade bili: v.d. direktora Direktorata za zaštitu i spašavanje – Miodrag Bešović sa sljedećim saradnicima: Ljuban Tmušić, Milan Radović, Vojin Vojinović i Zoran Perović.
Na pomenutom snimku se vidi kako navedeni službenici Direktorata odlaze od helikoptera nakon obavljenog zadatka. Nakon toga, helikopter je sletio na aerodrom Podgorica.
Pripadnika stranih službi nije bilo, kako na ovom, tako ni na svim drugim zadacima koje obavlja Direkcija avio-helikopterska jedinica”.








0 Comments