CGO podnio inicijativu za ocjenu ustavnosti preporuka DIK-a

by | aug 8, 2020 | Novosti, Priča dana | 0 comments

“Ustavni sud se mora u hitnom postupku izjasniti u vezi sa ovim pitanjem, a vjerujemo da to neće biti teško jer je nesporno da je akt DIK-a u suprotnosti sa Ustavom Crne Gore. Takođe, ovaj akt je u suprotnosti i sa Zakonom o izboru odbornika i poslanika i podzakonskim aktima DIK-a, a njegovim odredbama vrši se ozbiljna povreda pozitivnih normi koje su imperativnog karaktera”, kaže CGO u saopštenju za medije.

CGO izražava nadu da će DIK, “poslije unisone javne reakcije različitih nevladinih organizacija i političkih partija, ali vjerujemo i dovoljno jasnih diplomatskih poruka, konačno ozbiljno pristupiti izradi ovog važnog dokumenta a koji će biti u skladu sa Ustavom i zakonom i omogućiti bezbijedno održavanje izbora”.

CGO je juče ocijenio da je porazno “da je DIK gotovo mjesec dana radio na dokumentu koji sadrži svega tri stranice teksta uz obilje tehničkih i pravopisnih grešaka, a da taj dokument ostaje suštinski nedorečen i, što je najznačajnije, neustavan”.

0 Comments

Submit a Comment