Švedska kraljevska akademija objavila je meni koji se našao pred nobelovcima i drugim visokim zvanicama na banketu u Stokholmu.
Posle dodjele nagrada, ceremonija se iz Koncertne dvorane preselila u stokholmsku Gradsku kuću, gdje je održan svečani banket.
Meni svečanog banketa držao se u tajnosti do zvaničnog početka večere u 19 časova. Nazivi jela su ispisani na francuskom, engleskom i švedskom jeziku.
Za predjelo je služen kavijar, dok se za glavno jelo na stolu našla punjena patka sa krompirima posluženim sa karamelizovanim lukom.
Za dezert, nobelovci i ostale zvanice mogli su da uzmu mus od malina, čokoladni mus, krem i sorbe od malina.
Objavljena je i selekcija vina, i ostalih pića koja su gosti mogli da izaberu.







0 Comments