Suđenje za pokušaj terorizma na dan parlamentarnih izbora 2016. godine nastavljeno je danas.
Na predlog Specijalnog tužilaštva danas će biti saslušani Dobrilo Dedeić, Mileta Jelić, Milika Dačević i Mileta Pavićević.
Njihovom saslušanju na prošlom ročištu usprotivili su se advokati odbrane, ističući da oni nemaju veze sa slučajem “državni udar“.
Za to krivično djelo odgovaraju ruski državljani Eduard Šišmakov i Vladimir Popov, kojima se sudi u odsustvu kao i srpski državljanima Nemanji Ristiću i Predragu Bogićeviću.
Na optuženičkoj klupi su Bratislav Dikić, lideri Demokratskog fronta Milan Knežević i Andrija Mandić i Mandićev vozač Mihailo Čađenović.
Optužnicom su obuhvaćeni i srpske državljanke Kristina Hristić i Branka Milić, koje se brane sa slobode, kao i njihovi sunarodnici – Srboljub Đorđević, Dragan Maksić, Milan Dušić koji su u pritvoru.
Postupak je razdvojen protiv prevodioca DF-a Ananija Nikića.







0 Comments