Današnjom audijencijom predsjednika Jevrejske zajednice Jaša Alfandarija u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava, crnogorska Jevrejska zajednica je dobila prvog rabina sa stalnim boravkom u Crnoj Gori.
Do sada je rabin Luciano Moše Prelević, koji je prije nekoliko godina imenovan za vrhovnog rabina Zajednice, istovremeno obavljao funkciju i glavnog rabina Hrvatske. Zbog objektivne nemogućnosti da, zbog obaveza u Židovskoj zajednici Hrvatske, rabin Prelević redovno obavlja svoje obaveze u Crnoj Gori, prepoznata je potreba da se angažuje još jedan rabin sa stalnim nastanjenjem u Crnoj Gori, pipe u saopštenju Ministarstva.
“Dolaskom rabina Arija Edelkopa u Crnu Goru, postojeća saradnja može postati samo intenzivnija i uspješnija”, saopšteno je iz Ministarstva za ljudska i manjinska prava.








0 Comments