Patrijarh srpski Irinej uručio je danas u Podgorici predsjedniku Crne Gore Filipu Vujanoviću Orden cara Konstantina.
U obraćanju u hramu Hristovog Vakrsenja, patrijarh Irinej je podsjetio na značaj i ulogu cara Konstantina koji je 313. godine priznao hrišćanstvo kao zvaničnu religiju.
Patrijarh je rekao da je Vujanoviću orden dodijeljen na predlog mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija.
“Orden koji će ukrašavati vašu ličnost da bude novi povod, da vas sila i snaga podrže da Crnu Goru vodite i upravite onim putem kojim su je uputili najveći predstavnici Crne Gore od mitropolita Danila, Svetog Petra Cetinjskog Prvog, Svetog Petra Drugog Petrovića Njegoša i drugih značajnih ličnosti naroda Crne Gore”, rekao je patrijarh, prenosi Srna.
On je podsjetio da je Orden cara Konstantina najveće odlikovanje koje Srpska pravoslavna crkva dodjeljuje predstavnicima Srbije i Crne Gore.







0 Comments