Dačić i Tači se dogovorili o energetici i telekomunikacijama

by | sep 9, 2013 | Novosti, Priča dana | 0 comments

Visoka predstavnica EK Ketrin Ešton je izjavila sinoć da je postignut dogovor Beograda i Prištine o energetici i telekomunikacijama i da su donijete “važne odluke” o lokalnim izborima na Kosovu.

Ešton je, kako prenosi Radio Slobodna Evropa, podsjetila na to da je njen sastanak u Briselu s premijerima Srbije i Kosova, Ivicom Dačićem i Hašimom Tačijem, nastavak razgovora o sprovođenju njihovog aprilskog sporazuma o normalizaciji odnosa Srbije i Kosova.

“Premijeri su postigli dogovor o struji i telekomunikacijama”, navodi se u saopštenju poslije sastanka, bez daljih pojedinosti.

Što se tiče novembarskih lokalnih izbora na Kosovu, “razmotrili smo postignuti napredak i donijeli neke važne odluke kako bi se osiguralo da izbori budu pošteni, uz najveće moguće učešće u izbornom procesu”, rekla je visoka predstavnica EU.

Ešton je na kraju izjave, takođe ne iznoseći pojedinosti, istakla da su se Dačić i Tači “složili da će se Radna grupa za izbore, kojom predsjedava OEBS, ponovo sastati narednih dana, tako da se blagovemeno sprovedu odluke donijete večeras”.

 

0 Comments

Submit a Comment