EU gubi 1000 milijardi zbog neplaćanja poreza

by | apr 14, 2013 | Novosti | 0 comments

Evropska unija godišnje gubi oko 1.000 milijardi eura prihoda zbog izbjegavanja plaćanja poreza, saopštio je predsjednik Evropskog savjeta Herman van Rompej i najavio da će evropski čelnici o tom pitanju raspravljati na sastanku na vrhu, koji će biti održan u maju, prenosi portal profitiraj.hr.

Iznos gubitka poreskih prihoda jednak je vrijednosti godišnjeg bruto društvenog proizvoda Španije i daleko premašuje visinu dogovorene finansijske pomoći posrnulim članicama eurozone, Grčkoj, Irskoj, Portugalu i Kipru, koja dostiže oko 400 milijardi eura.

I evropski ministri finansija, koji su se juče sastali u Dablinu, raspravljali su o ovom problemu. Njemačka i Evropska Komisija su odlučne da “zatvore“ sve mogućnosti izbjegavanja plaćanja poreza.

0 Comments

Submit a Comment