BiH: štrajk državnih službenika

by | nov 3, 2008 | Novosti | 0 comments

Dvanaest hiljada službenika Agencije za istrage i zaštitu, Pravobranilaštva, Ministarstva odbrane BiH, Direkcije CIPS-a i Agencije za zapošljavanje BiH danas stupaju u štrajk upozorenja, zbog neravnopravnog položaja državne administracije kada su u pitanju primanja, u odnosu na zaposlene u entitetskim institucijama, prenosi RSE.

Njihovi zahtjevi su uspostavljanje ravnopravnog položaja, zaštita egzistencijalnog minimuma, kao i prava na porod i materinstvo, podnošenje podzakonskih akata, te potpisivanje kolektivnog ugovora.

0 Comments

Submit a Comment