U Splitu uhapšeno 20 preprodavaca heroina

by | aug 8, 2008 | Novosti | 0 comments

U Splitu je u velikoj akciji uhapšeno 20 preprodavaca droge i zaplijenjeno više od šest kilograma heroina.

Hrvatska policija i pripadnici Kancelarije za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) više mjeseci su pratili ovu grupu, a osim čistog heroina pronašli su i deset kilograma paracetamol-kofeinske smjese koja se miješa s heroinom da bi se dobila veća količina droge za prodaju.

Na čelu uhapšene grupe bili su policiji već dobro poznata braća Joško i Goran Svalina i braća Ferdi i Mehdi Ahmeti, prenose hrvatski mediji.

Braća Svalina, koji su vodili grupu, 2004. godine su bili pravosnažno osuđeni zbog preprodaje droge, dok braća Ahmeti imaju više od 20 prijava zbog razbojništava, krađa i nasilničkog ponašanja.

Za manje od sedam dana splitska policija je zajedno sa USKOK-om razbila dvije velike grupe preprodavaca heroina.

0 Comments

Submit a Comment