Kosor: Tadić daje seksističke izjave

by | sep 3, 2011 | Novosti, Priča dana | 0 comments

Premijerka Hrvatske Jadranka Kosor izjavila je danas da je primijetila neke seksističke izjave predsjednika Srbije Borisa Tadića i da u Hrvatskoj postoji zakon koji zabranjuje takav odnos prema ženama.

Kao primer takve izjave Kosorova je navela Tadićeve riječi da će je ljubiti, prenosi agencija Beta vijest koju su objavili hrvatski mediji.

“Ja ga podsećam da mi u Hrvatskoj imamo zakon koji zabranjuje takav odnos prema ženama. Ja sam ga čak i pisala”, izjavila je hrvatska premijerka, a prenosi portal Nove TV.

Ona je dodala da joj je “simptomatično” da je predsjednik Srbije uvijek pominje u društvu predsjednika Hrvatske Ive Josipovića i istakla da će o tome razgovarati kada se budu vidjeli.

Predsjednik Srbije je juče uoči Uneskovog samita šefova država jugoistočne Evrope u Viminacijumu na pitanje novinara da li će se poljubiti s Josipovićem, koji je bio jedna od učenika skupa, i da li bi se poljubio sa Kosor šaljivo odgovorio: “Sa Josipovićem neću, a sa Jadrankom uvijek”.

0 Comments

Submit a Comment