Crnogorska policija je lišila slobode osobu osumnjičenu za krivično djelo učestvovanje u stranim oružanim formacijama koja je na računu imala milion i po eura. Policija je kod uhapšenog i kod povezanih osoba pronašla i oduzela 24 komada vatrenog oružja, više od 1.000 metaka, hladno oružje, obilježja stranih formacija i inostrana dokumenta.
Policija je saopštila inicijale uhapšenog, ali su neki mediji otkrili da je riječ o Danku Saviću (61) iz Danilovgrada, koji je, kako sumnja policija, učestvovao u oružanoj formaciji Ruske federacije, i to u Lugansku, u ratu koji Rusija vodi protiv Ukrajine na ukrajinskoj teritoriji, u periodu od početka 2023. do početka 2025.
Slobode je lišena još jedna osoba kod kojeg je pronađeno oružje – D.B (74) iz Danilovgrada, zbog sumnje da je izvršila krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.








0 Comments