Egipatski predsjednik Abdel Fatah El-Sisi je izjavio da istinski mir na Bliskom istoku neće biti postignut ukoliko se ne uspostavi nezavisna palestinska država u skladu sa međunarodnim legitimitetom i ne vrate se prava njenih zakonitih vlasnika, objavila je palestinska agencija WAFA, prenosi portal Danas.
U poruci objavljenoj na njegovoj zvaničnoj Fejsbuk stranici u ponedjeljak, povodom 52. godišnjice pobjeda u Oktobarskom ratu, predsjednik El-Sisi je naglasio da prekid vatre, povratak talaca, obnova Gaze i početak mirnog političkog procesa koji vodi ka uspostavljanju i priznavanju palestinske države znače „da smo na pravom putu ka trajnom miru i čvrstoj stabilnosti, čemu svi težimo“.
Hamas, Izrael i SAD bi trebalo danas u egipatskom ljetovalištu Šarm el Šejk na obali Crvenog mora da počnu razgovore i pripreme finalizaciju sporazuma zasnovanog na planu američkog predsjednika Donalda Trampa o prekidu vatre u Gazi.
0 Comments