Betonizacija plaže ‘Galija’

by | apr 30, 2025 | Novosti | 0 comments

Plaža ‘Galija’, jedna od najljepštih na crnogorskoj morskoj obali, trpi betonizaciju, objavio je portal Vijesti, pozivajući se na odbornicu Pokreta za grad u SO Budva Kseniju Šoljagu.

“U jeku priprema za turističku sezonu, pred našim očima odvija se beskrupulozna betonizacija, divlja gradnja kojom se bezobzirno uništava prirodno bogatstvo naše obale. Nažalost, sve se to dešava uz nevjerovatno ćutanje i pasivnost Javnog preduzeća ‘Morsko dobro’, koje očigledno bira da zatvori oči pred očiglednim kršenjima zakona i devastacijom prostora. Logično je onda postaviti pitanje u čijem interesu djeluju, ako ne u interesu građana i zaštite naše obale? Ovakvi primjeri nisu samo napad na prirodna bogatstva Crne Gore, već i direktan udar na turizam i privredu. Beton umjesto pijeska, divlja gradnja umjesto planskog razvoja, je li to vizija nadležnih institucija?

Pozivamo sve odgovorne da odmah reaguju, da zaustave ovo bezočno devastiranje i konačno stave interese građana Budve i Crne Gore ispred povlašćenih pojedinaca. Obala nije ničije privatna svojina, ona pripada svima nama!”, poručila je Šoljaga, prenosi portal Vijesti, koji objavljuje i video na kome se vidi šta je urađeno i uporediti sa onim što je prikazano na reklamom videu od prije sedam godina.

0 Comments

Submit a Comment