SAD: Neće biti nikakvih posljedica po Srbiju ako ukloni Ruse iz vlasništva NIS

by | jan 11, 2025 | Novosti | 0 comments

Sankcije SAD protiv Naftne industrije Srbije (NIS) nijesu uvedene protiv Srbije, već protiv Rusije, objasnio je danas zamjenik američkog državnog sekretara za upravljanje i resurse Ričard Verma nakon razgovora sa predsjedniko Srbije Aleksandrom Vučićem.

NIS je jedna od 2.000 firmi pod sankcijama, a cilj je da se iz njih ukloni vlasništvo Rusije.

“Pričali smo kako da ovu promjenu vlasničke strukture izvedemo, neće biti nikakvih posljedica po Srbiju ako se ukloni iz vlasništva”, rekao je  Verme, prenosi RT Balkan.

Američki zvaničnik je otkrio da je sa predsednikom Vučićem razgovarao o uspostavljanju strateškog dijaloga SAD sa Srbijom. Kako je rekao, tema su bili vojna saradnja, energetika, vladavina prava i poštovanje prava. Takođe se dijalog tiče produbljivanja ekonomskih veza i energetike, na kritičnim mineralima, 5 G tehnologije.

SAD su uvele sankcije “Gaspromnjeftu” i njenim podružnicama, kojima, između ostalog, pripada i NIS.

 

 

0 Comments

Submit a Comment