Oko 5000 demonstranata okupilo se večeras u Zagrebu na još jednom u nizu antivladinih protesta organizovanih preko društvene mreže Fejsbuk.
Učesnici današnjeg antivladinog protesta odustali su od ideje za protestuju pred zgradom Hrvatske radio-televizije i vratili su se u centar grada, gdje su skinuli, pocijepali i spalili zastavu ispred zagrebačkog komiteta HDZ-a. Zapaljene su i zastave SDP-a i EU.
Ispred zgrade HDZ-a demonstranti su uzvikivali "HDZ odlazi!", "Lopovi, Lopovi!" i "Hoćemo izbore!".
Protestna kolona uzvikivala je "Ostavka!", "Jaco odlazi!", "Svi na ulice!", "Mafija, mafija!".
Oko tri stotine Splićana protestovalo je večeras na splitskoj rivi. Demonstranti, koji su se odazvali pozivu za antivladine proteste upućenom preko društvene mreže Fejsbuk, skandirali su protiv hrvatske premijerke Jadranke Kosor i HDZ-a.
Organizatori kažu da im je ovo prvi protest u nizu, a za subotu u 18.00 časova najavili su novi. Oni su pozvali radnice "Uzora", radnike "Dalmacijavina", penzionere i demobilisane borce da im se prodruže..







0 Comments