Rusija je svoje snage na krajnjem istoku stavila u pojačano stanje borbene gotovosti zbog povećanoh tenzija na Korejskom poluostrvu, izjavio je danas načelnik generalštaba ruske vojske Nikolaj Makarov.
Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov rekao je juče svom sjevernokorejskom kolegi Pak Ui Chunu tokom njegove posjete Moskvi da je Rusija "ozbiljno zabrinuta zbog porasta vojnih i političkih tenzija na Korejskom poluostrvu".
Rusija, koja se malim dijelom graniči sa Sjevernom Korejom, izrazila je zabrinutost zbog nuklearnih i raketnih proba koje je ta zemlja izvršila.
Lavrov je kritikovao Pjongjang zbog nuklearnog programa i osudio artiljerijski napad na južnokorejsko ostrvo, u kome su poginule četiri osobe.







0 Comments