Izbori u Himalajima

by | maj 21, 2024 | Zanimljivosti | 0 comments

Sedam sati su izborni zvaničnici putovali da bi došli do zabačenog sela na Himalajima i predali izborne liste a jednom jedinom biračkom mjestu gdje glasa samo jedna porodica.

Zvaničnici su u nedelju pokupili glasačku opremu u Lehu, glavnom gradu himalajske savezne teritorije Ladak i ukrcali se na autobus na 180 kilometara dug put u Varši, gdje su jedini glasači bili 23-godišnja Rinčen i njeni roditelji, đed i baba, prenose agencije.

Varši je smješten na oko 20 kilometara od lednika Sijačen. Do njega se može doći putem, ali nema ni električnu energiju, ambulantu, ni internet.

Indija u sedam faza glasa na izborima koji su počeli 19. aprila i koji bi trebalo da završe 1. juna. Juče  je počela peta faza glasanja.

0 Comments

Submit a Comment