Izraelska vojska je saopštila da je pogodila metu Hamasa u izbjegličkom kampu u Gazi, a palestinsko Ministarstvo zdravlja da je desetine ljudi ubijeno ili ranjeno u tom napadu.
Portparol vojske rekao je da je meta napada bila baza Hamasa u kampu Al-Šati u Gazi, koji se nalazi na obali Sredozemnog mora, ne navodeći detalje napada.
U saopštenju na Fejsbuku, portparol Ministarstva zdravlja Gaze Ašraf Al-Kudra rekao je da su među žrtvama u izraelskom napadu djeca i žene.
Palestinski mediji su javili da je u kampu ubijeno pet osoba. Rojters nije mogao odmah da potvrdi te izvještaje.
Najmanje 2.000 djece ubijeno je u Pojasu Gaze od nedavne eskalacije izraelsko-palestinskog sukoba prije dvije nedjelje, saopštila je humanitarna organizacija Save the Children.
Od početka sukoba u Gazi poginulo je 5.087 osoba.
“Pozivamo sve strane da preduzmu hitne korake da zaštite živote djece, a međunarodnu zajednicu da podrži te napore. Mora se učiniti sve što je moguće da se deca zaštite od povreda i da im se pruži podrška koja im je potrebna”, rekao je direktor te organizacije za Palestinu Džejson Li.








0 Comments