Prema podacima Zavoda za hidrometeorologiju i sejzmologiju (ZHMS) danas je u Ulcinju zabižena rekordna temperatura u posljednjih 70 godina 38,4 stepena, dok je prethodna noć u Baru sa skoro 30 stepeni bila najtoplija na današnji datum takođe u posljednjih 70 godina.
“U Ulcinju je danas temperatura dostigla 38,4 stepena i izjednačila se sa rekordnom temperaturom za današnji dan u posljednjih 70 godina”, pokazuju podaci automatske meteorološke stanice ZHMS, prenosi RTCG.
Prema podacima ZHMS protekla noć bila je rekordno najtoplija na današnji datum u posljednjih 70 godina.
“Temperatura tokom noći nije se spustila ispod 28,8 stepeni, a u 5 sati jutros, zabilježeno je skoro 30 stepeni (29,7 stepeni Celzijusa)”.
Kako zanimljivost iz Zavoda navode i to da je 20. avgusta 1999. godine u Podgorici izmjerena najviša temperatura za današnji dan u Crnoj Gori, 40,3 stepena.








0 Comments