Bivši načelnik UBPOK, Boro Banjac otkrio je za B92 da je smijenjen kada je bivšem ministru policije Draganu Jočiću saopštio gdje se krije tada odbjegli Dejan Milenković Bagzi koji se nalazio u Grčkoj.
"Ćutao sam do danas, jer sam čekao kraj procesa za ubistvo premijera Srbije", rekao je Banjac, jedan od ključnih ljudi koji su vodili akciju Sablja nakon ubistva tadašnjeg premijera Srbije Zorana Đinđića.
On tvrdi da onda danima nije mogao da dođe do Jočića, iako je tadašnji ministar bio obaviješten zašto ga traži. Tek poslije tri dana, Banjac koristi redovan kolegijum da obavijesti Jočića o saznanjima do kojih je došao njegov tim, prenosi FoNet.
Jočić, međutim, nije htio ni ga sasluša, nego mu je rekao da nije zadovoljan njegovim radom i da je – otpušten.







0 Comments