Na nekim biračkim mjestima, biračke kutije su bile nepropisno zapečaćene, glasački listići su pronađeni van biračko mjesta, a u Podgorici birački odbor nije propisno zapečatio kutiju posle prvog birača.
Na jednom biračkom mjestu u Bijelom Polju, građanin je glasno saopštio za koga će glasati, a pošto mu je rečen da to nije dozvoljeno, napustio je biračko mjesto i sa sobom poneo glasački listić.
Bilo je još nekih građana koji su glasačke listiće iznosili van biračkog mjesta, a zabilježeno je i korišćenje mobilnih telefona.
Na biračkom mjestu Vukovci u Zeti posmatrač CEMI-ja je prijavio da dva člana Biračkog odbora vode evidenciju o izlasku određenih birača, koristeći poseban spisak unešen na biralište, što je zabranjeno.
Iz CEMI-ja je saopšteno da je fotografija glasačkog listića koji je zbog kršenja zakona poništen objavljen na društvenim mrežama.
Posmatrači CDT-a sa terena prijavili su da je na Cetinju zabilježen slučaj javnog glasanja, pa je glasački listić poništen, da je u Podgorici birač fotografisao listić nakon glasanja, pa je glasački listić takođe poništen.








0 Comments