SAD: Putin ima novi plan i izvešće ga sredinom maja

by | maj 2, 2022 | Novosti | 0 comments

Obraćajući se novinarima u Washingtonu, Michael Carpenter je rekao: “Prema najnovijim izvještajima, vjerujemo da će Rusija pokušati da pripoji Narodnu Republiku Donjeck i Narodnu Republiku Lugansk Rusiji.”

“Izvještaji navode da Rusija planira da organizuje referendume nakon što izvede aneksiju sredinom maja”, dodao je, prenosi portal index.hr.

“Rusija bi takođe mogla učiniti isto u Hersonu, gdje već nameće rublje kao službenu valutu”, kaže.

Carpenter je dodao da Rusija navodno otima lokalne zvaničnike u gradovima koje drži u istočnoj i južnoj Ukrajini kako bi ih zamijenila “grupama koje su lojalne Moskvi”. Tvrdi da Rusi otimaju direktore škola, novinare, lokalne aktiviste i opštinske zvaničnike.

“Takođe su se pojavili izvještaji da su ruske snage prekinule pristup internetu u tim regijama kako bi onemogućile protok pouzdanih informacija”, rekao je Carpenter.

0 Comments

Submit a Comment