Čikiću je mjesecima blokirana penzija na ime naplate sudskih troškova jednog od tužilaca koji su izgubili spor protiv njega.
“Pozivamo nadležne institucije i čelnike da se pozabave ovim pitanjem i istraže slučaj do kraja, jer za to postoji više elemenata, a prvi i osnovni podrazumijeva to da je Ibrahim Čikić prije tri godine oslobođen svih optužbi da je pojedinim likovima u knjizi ‘Gdje sunce ne grije’ povrijedio ugled i čast, nanijevši im tako duševne bolove. Zahtijevamo da se slučaj riješi, a penzija Čikiću oslobodi nepravednog harača“, poručili su iz URA.
Ustavni sud Crne Gore je prije dvije godine “većinom glasova” donio odluku kojom je usvojena Čikićeva ustavna žalba i ukinuta djelimično osuđujuća presuda Višeg suda u Bijelom Polju Gž.br.1942/14 od 13. oktobra 2014. godine i predmet vraćen na ponovni postupak i odlučivanje.
Ibrahim Čikić je bio uhapšen u poznatoj poliijskoj akciji “Lim” koja je preduzeta 1994. godine protiv lidera i članova Stranke demokratske akcije za Crnu Goru. Čikić je poliijsku torturu nad njim opisao u knjizi ‘Gdje sunce ne grije’.
Čikić i ostali uhapšeni su optuživani da su htjeli putem oružane sile da naprave Nezavisnu državu Sandžak, a dokaze za to im je pakovala policija.
Ibrahim Čikić već duže vrijeme bloguje na našem portalu.








0 Comments