Obilježeno osam godina od terorističkog napada na SAD

by | sep 11, 2009 | Novosti | 0 comments

SAD i svijet obilježili su danas osmu godišnjicu od serije terorističkih napada putničkim avionima na Njujork i Vašington kada je poginulo oko 3.000 osoba.

11. septembar prvi put se obilježava pod novim zvaničnim nazivom Dan nacionalnog služenja i sjećanja.

Na mjestu nekadašnjeg trgovačkog centra pročitana su imena 2.751 žrtave u Njujorku i održana četiri minuta šutnje u znak sjećanja na trenutke kada su dva aviona udarila i srušila obje kule Svjetskog trgovačkog centra. Komemoracije su održane i u Pentagonu i Pensilvaniji gdje su pala preostala dva oteta putnička aviona.

Obilježavanje osme godišnjice napada nije prošlo mirno. Vježba američke Obalske straže izazvala je paniku na rijeci Potomak u Vašingtonu. Sumnjivi brod ušao je u privremeno zabranjenu zonu plovidbe, a američki mediji tvrde da je obalska straža otvorila vatru na sumnjivi brod. Policija, ipak, tvrdi da je to bio dio vježbe za koju nijesu znali, javlja RTVFBiH.

0 Comments

Submit a Comment