IJZ: Nove mjere u pet opština

by | okt 17, 2020 | Novosti, Priča dana | 0 comments

  1. Budva
  2. Cetinje
  3. Kolašin
  4. Ulcinj
  5. Žabljak

u kojima je stopa obolijevanja prešla 800 na 100.000 stanovnika čime automatski prelaze u grupu 3 opština u kojima će se od ponedeljka i u narednih 14 dana primjenjivati pooštrene protivepidemijske mjere i to:

  1. Zabrana rada ugostiteljskih objekata (restorani, kafane, kafeterije, hotelski restorani osim za goste hotela)
  2. Zabrana okupljanja u objektima stanovanja licima koja nijesu članovi zajedničkog porodičnog domaćinstva
  3. Škole će u ovim opštinama od ponedjeljka biti zatvorene i nastava će se odvijati na daljinu, po principu sistema “semafora” koji je usvojilo Ministarstvo prosvjete, kazao je za direktor Instituta za javno zdravlje Boban Mugoša u Vijestima u pola sedam.

Kumulativna incidencija u Podgorici trenutno je 792,7 na 100.000 stanovnika te će odluka o eventualnom pooštravanju mjera u Glavnom gradu biti donešena nakon statističke obrade svih uzoraka poslatih u Njemačku.

Trenutno nema opština u kojima je stopa obolijevanja preko 1200 na 100.000 stanovnika niti je za očekivati da se neka od opština nađe u toj kategoriji koja bi podarzumjevala i zanranu kretanja u periodu od 22:00 do 05:00 h.

0 Comments

Submit a Comment