Gardijan piše da je Srbija, pod budnim okom Evropske unije, poslednjih nedjelja vidno povećala napore s ciljem da pronađe i uhapsi haškog optuženika Ratka Mladića.
Prenoseći izjavu srpskog šefa diplomatije Vuka Jeremića, koji je novinarima rekao da su neke zapadne obavještajne službe u Beograd poslale timove svojih zvaničnika i obavještajaca koji sada rade na Mladićevom lociranju i hvatanju, Gardijan piše da se najvjerovatnije radi o američkim i britanskim agentima.
Obje zemlje su, piše list, u ne tako davnoj prošlosti pomagale balkanskim državama u potrazi za ratnim zločincima.
Potraga za Mladićem poslednjih dana intenzivirana je i u redovima međunarodnih snaga u Bosni, piše Gardijan, i podseća da su hapšenje Mladića, kao i drugog haškog optuženika Gorana Hadžića jedine preostale prepreke na putu Srbije ka daljoj integraciji u Evropsku uniju.
Međutim, navodi list, potragu donekle usporavaju kadrovi u srpskim tajnim službama, koje velikim dijelom čine ljudi "zastarjelih shvatanja", zaostali još iz Miloševićevog vremena.







0 Comments