Ekstremne vrućine za ovo doba godine, usljed veoma tople vazdušne mase, zahvatiće područje Crne Gore za vikend i u ponedjeljak, kazao je Vijestima načelnik prognostičke službe Hidrometeorološkog zavoda Branko Micev.
Pakleno vruće biće u cijeloj državii, a posebno na području Podgorice i zetsko-bjelopavlićke ravnice, gdje se očekuje da će živa u termometru dostići 40. podeok i oboriti sve rekorde u posljednjih 60 godina za mjesec septembar.
"U Podgorici je do sada natopliji bio 2. septebmbar 1956. godine, kada je izmjerena temperatura 39 stepeni. Očekujemo obaranje tog rekorda u naredna tri dana, kazao je Micev.
U ostalom dijelu Crne Gore najviša dnevna temperatura će se kretati od 27 do 38 stepeni, dok se blagi pad temperature vazduha može očekivati tek od utorka.
"Međutim, i dalje će se zadržati relativno toplo vrijeme, iznad klimatske normale", kazao je Micev, napominjući da je kratkotrajna kiša moguća tek ponegdje na sjeveru Republike.







0 Comments