Đukanović: Zdravstvu ponuđeno najviše što se moglo

by | jul 8, 2008 | Novosti | 0 comments

Ponuda Ministarstva zdravlja, rada i socijalnog staranja o povećenju zarada zaposlenih u zdravstvu je najviše što se moglo ponuditi u ovom trenutku, kazao je crnogorski premijer Milo Đukanović.

Resorno ministarstvo je predložilo da se zarade svih zaposlenih u zdravstvu, socijalnoj i dječijoj zaštiti u Crnoj Gori uvećaju za 40eura, kao i da u naredne dvije godine bude izgrađeno oko 100 stanova za zdravstvene radnike u Podgorici i toliko u ostalim gradovima.

"Smatram da je ponuda koju je uputilo ministarstvo najviše što se moglo ponuditi u ovom trenutku", rekao je Đukanović Radiju Crne Gore.

Govoreći o štrajku zaposlenih u Kliničkom centru Crne Gore, premijer je kazao da je to pitanje kojim se bavi resorno ministarstvo.

"Matično ministarstvo se bavi pregovorima sa legalnim sindikatom zaposlenih u KCCG i traže se rješenja za njihove zahtjeve, ali ona koja će biti na liniji strateškog opredjeljenja Vlade da ne uradimo ništa što će zahuktati inflaciju", naveo je Đukanović.

0 Comments

Submit a Comment