IA: Direktor Agencije za sprječavanje korupcije krši zakon

by | feb 27, 2018 | Novosti, Priča dana | 0 comments

U Agenciji za sprječavanje korupcije se, suprotno Zakonu o državnim službenicima i namještenicima Crne Gore, od osnivanja ove institucije, uopšte ne ocjenjuje rad zaposlenih, čime se ugrožavaju prava zaposlenih na način što se direktoru ostavlja da samovoljno odlučuje o njihovom napredovanju ili nazadovanju u službi, bez uporišta u objektivnim ocjenama njihovog rada, ocijenila je Ana Đurnić, istraživačica javnih politika u Institutu alternativa.

Prema njenim saznanjima, Agencija ni u 2016, ni u 2017. godini nije ocjenjivala zaposlene prema važećem zakonu.

“Ove godine su Institutu alternativa u Agenciji odgovorili na zahtjev za slobodan pristup informacijama da ne posjeduju ocjene o radu zaposlenih, dok su prošle godine pružili detaljnije obrazloženje za nesprovođenje ocjenjivanja”, navela je Đurnić u javnom reagovanju.
Đurnić kaže da je ocjenjivanje državnih službenika i namještenika “osnov za ostvarivanje njihovog prava da napreduju u službi, ili nazaduju ukoliko budu negativno ocijenjeni”.

“Ovo je naročito problematično ako se ima u vidu da se radi o službenicima institucije u koju su sve oči uprte poslednje dvije godine, a naročito proteklih nekoliko mjeseci. Više puta je iskazana sumnja domaće i međunarodne javnosti u efikasan rad ove institucije, a samim tim i u njeno rukovodstvo i zaposlene”, ocijenila je Đurnić.

0 Comments

Submit a Comment