Krivična prijava protiv Vučinića i CPC

by | mar 21, 2008 | Novosti | 0 comments

Crkvena opština je saopštila da je to "propaganda koja ima za cilj uticaj na veliki broj nepravoslavnog i nevjerujućeg pravoslavnog stanovništva u Crnoj Gori, BiH, Hrvatskoj i Makedoniji", "stvaranje mržnje" oprema "vjerujućim ljudima pravoslavne vjeroispovijesti u Nikšiću, Crnoj Gori" i okolnim zemljama, te da izjave predstavljaju "psihološki osnov za stvaranje konfliktnih situacija i preuzimanje određenih akcija, čije posljedice su izvjesno veoma teške – navodi se u krivičnoj prijavi, uz zahtjev Osnovnom tužilaštvu u Nikšiću da "pokrene krivični postupak protiv osumnjičenog lica".

Stevo Vučinić je za Vijesti kazao da niti CPC u cjelini, niti bilo kojem članu ove crkve nije do izazivanja vjerske i nacionalne mržnje, već do uspostavljanja pravnog poretka u kome bi i Crnogorci i ta crkva u Crnoj Gori povratili dostojan status.

"A klir Beogradske patrijaršije se ponaša kao da su slijepi miševi jer svijet i odnose u njemu posmatraju naglavačke, patriote drže za izdajnike, a humaniste za zločince. Ukoliko se i državna administracija bude ponašala poput slijepih miševa, ja se sa robije neću vaditi za života", kazao je Vučinić.

0 Comments

Submit a Comment