Odbijeni svi tužbeni zahtjevi CEAC protiv Crne Gore

by | jan 13, 2017 | Novosti, Priča dana | 0 comments

sudjenje, ilustracijaArbitražni tribunal u Beču UNCITRAL je odbio sve tužbeni zahtjevi Centralno evropske almnijumske kompanije (CEAC) u arbitražnom postupku protiv države Crne Gore, saopšteno je iz Ministarstva ekonomije.

“Ovom odlukom Arbitražnog tribunala potvrđeno je konačno da Crna Gora prema CEAC-u i En+ Grupi nije prekršila Ugovor o poravnanju, već naprotiv, da je upravo CEAC taj koji je kršio svoje obaveze po ovom ugovoru”, navodi se u saopštenju.

Između ostalog, kako je navedeno, u odluci Arbitražnog tribunala navodi se da je CEAC obavezan da isplati Crnoj Gori 259.000 eura na ime ugovorne kazne za kršenje obaveze investiranja i 29.000 eura na ime ugovorne kazne za kršenje obaveze dostavljanja godišnjeg investicionog izveštaja.

Na oba ova iznosa pripisuje se zatezna kamata počev od 30.januara lanjske godine, pa do dana isplate.

CEAC i En plus Grupa ruskog tajkuna Olega Deripaske su počeli u novembru 2013. arbitražni postupak protiv Crne Gore, Investiciono-razvojnog fonda Crne Gore, Fonda PIO, Zavoda za zapošljavanje, Kombinata aluminijuma Podgorica i Rudnika boksita.

0 Comments

Submit a Comment