Predstavnici južnokorejskog Državnog tužilaštva upali su u kancelarije kompanije Samsung elektronik u okviru istrage političkog skandala.
Riječ je o skandalu u vezi sa predsjednicom države Park Geun-Hje i njene prijateljice, osumnjičene za zloupotrebu uticaja u državnim poslovima.
Kako je javila južnokorejska agencija Јonhap, upad predstavnika tužilaštva povezan je sa pitanjem da li je Samsung možda na nelegalan način obezbjeđivao finansijsku pomoć ćerki Čoj Son-Sil, prijateljice predsjednice, prenosi Tanjug.
Desetine hiljada Јužnokoreanaca je proteklog vikenda tražilo na protestima da predsjednica podnese ostavku zbog skandala oko korupcije.
Oni su nosili transparente i tražili da se ona povuče, dan nakon što je objavila izvinjenje putem državne televizije zbog skandala oko zloupotrebe položaja i uticaja.
Agencije prenose da je podrška u javnosti predsjednici protekle sedmice znatno opala nakon afere.







0 Comments