Makedonski poslanici zvanično su odobrili tehničku vladu koja će voditi zemlju do prijevremenih izbora 11. decembra, u najnovijem nastojanju da se okonča skoro dvogodišnja politička kriza.
Na mjestu premijera ostao je dosadašnji šef vlade Emil Dimitrijev, iz vladajuće konzervativne VMRO-DPMNE.
Parlament se danas saglasio da opozicioni političari budu ministri unutrašnjih poslova i rada.
Makedonija je u političkom previranju od februara 2015. godine, posle velikog skandala zbog vladinog prisluškivanja više od 20.000 ljudi, prie svega iz opozicije.
Pošto su izbori ranije zakazivani za 24. april i 5. jun ove godine otkazani, lideri četiri najveće makedonske političke partije složili su se o održavanju prijevremenih parlamentarnih izbora 11. decembra, prenosi Beta.
Po tom sporazumu predviđeno je da se 100 dana prije glasanja izabere tehnička vlada koja treba da obezbijedi uslove za slobodne i poštene izbore, a u njoj su i predstavnici opozicije.
Skopski Dnevnik je objavio da će 60 dana prije izbora biti raspušten parlament, a izborna kampanja treba da počne 20. novembra.







0 Comments