Lideri regiona sastaju se danas u Sarajevu

by | maj 28, 2016 | Novosti, Priča dana | 0 comments

SarajevoPredsjednici država regiona će se okupiti danas u Sarajevu u okviru dvodnevnog regionalnog sastanka procesa Brdo-Brioni, javljaju agencije.

“Mi lideri znamo da su naše zemlje prošle teške puteve. Naša obaveza kao vođe je da pokažemo viziju i hrabrost da su naše države i naša društva iznad neprijateljstava iz prošlosti i gledamo u budućnost, u pomirenje i prijateljstva. Važno je pokazati da sada svi zajedno možemo sjedjeti za istim stolom i zajednički raditi na boljoj budućnosti za sve”, rekao je predsjednik Kosova Hašim Tači u intervjuu za sarajevski Dnevni avaz.

Učesnici Brdo-Brioni procesa će u subotu u okviru predsjedničkog panela “Dogovor za novo doba” prisustvovati Samitu 100 biznis lidera Jugoistočne Evrope. U nedelju će biti održan plenarni sastanak lidera Brdo-Brioni procesa i konferencija za novinare.

Proces Brdo-Brioni su pokrenule Slovenija i Hrvatska za rješavanje otvorenih pitanja regionalnom saradnjom. U okviru te incijative, predsjednici država regiona se okupljaju jednom godišnje, a svaki put učestvuje i počasni gosto iz neke članice Evropske unije.

0 Comments

Submit a Comment