Kalamperović ponovio da Filaret ne može u CG

by | aug 14, 2007 | Novosti | 0 comments

Kalamperović je za podgorički list Republika rekao da Uprava policije Crne Gore nije prekršila zakon kada je početkom jula Filaretu zabranila ulazak u Crnu Goru, pošto se njegovo ime nalazi na spisku 46 osoba koje pomažu osumnjičenima za ratne zločine, na osnovu istrage Haškog tribunala.

Kalamperović je rekao da još nije dobio pismo Filareta u kome je on crnogorskoj vlasti poručio da će pokušati da u Crnu Goru uđe 28. avgusta, a ako mu to ne bude dopušteno, da će stupiti u štrajk glađu.

List je prenio ocjenu istaknutog poznavaoca vjerskih pitanja Mirka Đorđevića da Crna Gora vladiki nije zabranila pristup crkvi i vjernicima, nego mora, "kao svaka država", da postupi po međunarodnom pravu i obavezama koje je potpisala.

Prema njegovim riječima, crnogorska vlast je prema episkopu Filaretu postupila "čak blago", jer ga nije uhapsila, "iako je ilegalno upao u Crnu Goru".

0 Comments

Submit a Comment