U nastavku suđenja za ubistvo Slavoljuba Šćekića, funkcionera MUP-a Crne Gore, i podmetanje eksplozivnih naprava u hotelu "Splendid" u Bečićima, danas će pred krivičnim vijećem u Višem sudu u Podgorici svjedočiti Šćekićeva sestra Slavica, suvlasnik hotela "Splendid" Žarko Radulović, kao i Nikola Boreta, Radovan Vujisić i Radomir Latinović.
Za sjutra je planirano da svjedoče i službenici MUP-a Tihomir Gačević, Branislav Živković, Miljan Perović i Orhan Džanković.
Prema optužnici Stojanke Radović, specijalnog tužioca za suzbijanje organizovanog kriminala, Saša Boreta, Ljubo Bigović, Alan Kožar, Ljubo Vujadinović, Milan – Čila Šćekić, Vuk Vulević i njegov otac Radoslav, Danica Vuković, Goran Živković i Dušanka Vujović počinili su krivična djela zločinačko udruživanje, teško ubistvo podstrekavanjem, pomaganje izvršiocu nakon počinjenog krivičnog djela, podstrekivanje, falsifikovanje isprava, pranje novca, izazivanje opšte opasnosti i iznuda u pokušaju. Od optuženih, u bjekstvu se nalazi Čila Šćekić, tako da se njemu sudi u odsustvu, podsjetile su Vijesti.
Okrivljeni Bigović i Boreta su kao organizatori zločinačkog udruživanja podstrekivali Vujadinovića i Milana Šćekića da na podmukao način i iz niskih pobuda ubiju Slavoljuba Šćekića, službenika MUP-a Crne Gore. Povod za ubistvo Šćekića, kako se navodi u optužnici, je njegova istraga tri bombaška napada na gradilište hotela "Splendid" u Bečićima u ljeto 2005. godine, te da je pozadina toga pokušaj milionskog reketa.
Okrivljeni Vujadinović i Šćekić su zajedno sa nepoznatim saučesnicima, 30. avgusta 2005. godine, oko jedan sat poslije ponoći, ubili inspektora Šćekića.







0 Comments