Parlament EU odobrio plan za raspodjelu izbjeglica

by | sep 17, 2015 | Novosti | 0 comments

Evropski parlament podržao je danas plan Evropske komisije o raspodjeli 120.000 izbjeglica među državama članicama Unije.

Posle današnje podrške u Evropskom parlamentu plan treba da podrže ministri unutrašnjih poslova i pravosuđa zemalja članica EU, na sastanku koji je zakazan za 22. septembar, prenosi Beta.

Plan za raspodjelu 120.000 izbjeglica podržalo je 372 poslanika, dok je 124 bilo protiv, a 54 uzdržano.

Potpredsjednik Evropske komisije Frans Timermans zahvalio je parlamentu i rekao da je izbeglička kriza izazov za Evropu “na političkom nivou, humanitarnom nivou, a može se reći čak i na moralnom nivou”.

Evropska komisija je podršku Evropskog parlamenta za plan o razmještanju izbjeglica pozdravila kao “važan korak”, posebno zbog činjenice što je Evropski parlament o predlogu Komisije izjasnio po hitnoj proceduri.

“Sada je otvoren put da Savjet usvoji naš predlog. Pozivamo zemlje članice da usvoje neophodne odluke na vanrednom sastanku ministara pravde i unutrašnjih poslova 22. septembra”, navodi se u saopštenju iz Brisela.

0 Comments

Submit a Comment