Oko 200 gradjana okupilo se jutros u porti Crkve Lazarica u Kruševcu gdje je, u organizaciji Ujedinjenog narodnog pokreta srpstva i Pokreta veterana Srbije, zakazano osnivanje Garde svetog cara Lazara, prenijeli su beogradski on line mediji.
Najavljena smotra, medjutim, nije održana, pošto je policija privela 27 mladića koji su se pojavili u majicama rasformirane Jedinice za specijalne operacije.
U proglasu objavljenom krajem aprila, pod naslovom Kosovsko-metohijski boj. Rat do oslobodjenja srpske svete zemlje, "ratnici i dobrovoljci" su pozvani da se u uniformama okupe u porti Crkve Lazarice u Kruševcu. Onima koji dodju u civilu obećana je besplatna uniforma.
Desetak učesnika, mahom dobrovoljaca iz ratova od 1990-1999. godine, pojavilo se u porti crkve u maskirnim uniformama, sa grbom Srbije, različitim vojnim odličjima, a bilo je tu i našivenih natpisa poput imena četničkih odreda, parola Srbija do Tokija, pokliča Ne damo Kosovo.







0 Comments