
Trojica makedonskih policajaca koji su povrijeđeni jutros tokom akcije protiv naoružane grupe u Kumanovu preminuli su u bolnici u tom gradu, saznaje Televizija N1 od izvora u toj zdravstvenoj ustanovi, a prenosi Tanjug.
Nezvanični izvori portala PCNEN iz Skoplja pominju 10 ubijenih specijalaca makedonske policije.
Mediji na albanskom jeziku su objavili da je poginulo troje civila – djevojčica i njeni roditelji.
Nadležnima je zabranjeno davanje bilo kakvih informacija o broju i stanju povređenih.
U djelovima Kumanova na sjeveru Makedonije i dalje traje jutros započeta policijska akcija protiv naoružane grupe, čuju su pucnji i detonacije, a novinarskim ekipama nije dozvoljen pristup tom gradu.
Gradonačelnik Kumanova Zoran Damjanovski je za TV Novu rekao da je situacija u gradu dramatična i apelovao na građane da ostanu mirni i prisebni, te da ne podliježu provokacijama.
Procenjuje se, kaže Damjanovski, da grupa naoružanih broji između 50 i 70 osoba, te da su smješteni u privatnim kućama koje su opkolili pripadnici makedonske poicije, a u toku je i potjera za onima koji su odbjegli i nalaze se u naselju Diva.
To naselje je blokirano, a nezvanično ima poginulih i povrijeđenih civila i policajaca, javila je TV Nova.
Jutros u 4.40 u Kumanovu je započeo oružani sukob između policije i zasad nepoznate naoružane grupe.
Građanima je zabranjeno da napuštaju domove, a ulice su blokirane od strane specijalnih snaga policije.
Kako javlja 24 vesti.mk, građani Kumanova javljaju da se čuje pucnjava i da helikopteri kruže nad gradom.
Prema navodima ovog medija, prethodne noći se pojavila informacija da se očekuje pucanje u Kumanovu, u koji je ušla grupa od 15 uniformisanih osoba koje planiraju napad na policijsku stanicu i druge državne institucije.
Iz Ministarstva unitrašnjih poslova Makedonije još nema nikakvih zvaničnih informacija.







0 Comments